آب و هوای دررود

 

اوقات شرعی

تماس با مدیر
تماس با ما

سخنی از بهشت

 

تقویم

 

قرآن مجید

آیه قرآن تصادفی

 

سید حسن حسینی را به جرات می‌توان برترین پژوهشگر دررود نامید. ایشان با سعی و کوششی مثال زدنی خود تاریخ فراموش شده دررود را از سینه‌هایی که امانتدار آن بودند بیرون کشید تا بدانیم که وارث چه میراث گرانبهایی هستیم.

ایشان در اول بهمن 1355 در دررود متولد شد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در دررود گذراند. در سال 1374 در رشته تاریخ دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به تحصیل شد. پس از پایان دوره کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد گرایش "تاریخ ایران دوره اسلامی" همان دانشگاه پذیرفته شد و پایان نامه خود را تحت عنوان "شیخ خزعل" در سال 1380 با درجه عالی دفاع نمود.وی در همان دوره تحصیلات تکمیلی با اداره اسناد کتابخانه آستان قدس رضوی همکاری داشت و از آبان 1382 به استخدام بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در آمد و هم اکنون در گروه تراجم و انساب به مطالعه و تحقیق در خصوص مشاهیر مشهد و امام زادگان ایران مشغول است.

ایشان دل نوشته‌ها و حاصل تحقیقات خود را که در کتاب دررود گوهر بینالود به رشته تحریر در آورده‌اند در اینترنت به آدرس های گوهر بینالود http://www.gouharbinalod.blogfa.com/ و نسیم بینالود http://www.gouharbinalod.blogfa.com در اختیار مخاطبان خود قرار داده اند که مورد بهره برداری خیل مشتاقان این دیار واقع شده است. قریب به اتفاق مطالب این وب سایت نیز برگرفته از مرقومات ایشان است. از دیگر آثار ایشان می توان موارد زیر را برشمرد:


1- شهید حجه الاسلام و المسلمین سید مجتبی نواب صفوی

 2- مجموعه پنج جلدی "مشاهیر مدفون در حرم رضوی" (مشارکت)

همچنین تدوین مقالاتی در شرح احوال بزرگان ایران و خراسان، تاریخ آستان قدس و موضوعات تاریخی در نشریات دفتر اسناد کتابخانه مرکزی آستان قدس(ش1)،مجله مشکوه(ش83)، مجله زائر(س1383)، دایرة المعارف تشیع(ج11)، دائرة المعارف آستان قدس، مجله مطالعات تاریخی دانشگاه فردوسی (س1383) و روزنامه قدس؛ شرکت در همایش های بزرگداشت گوهرشادبانو ( افغانستان1383)، خلیج فارس در گستره تاریخ(اصفهان 1384)، یکصدمین سالگرد مشروطیت(تهران1385)، ابن میثم بحرانی(تهران 1385)، جاده ولایت( مشهد 1387)، سلسله الذهب(مشهد 1387) و....دررود درود نیشابور گوهر بینالود darrud

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 18 آذر ماه، 1393 توسط mossmm  پرینت

مرتبط باموضوع :

 حسینی - سیدمجید  [ شنبه، 7 تير ماه، 1393 ] 468 مشاهده
 حسینی - سید‎محمد  [ يكشنبه، 8 تير ماه، 1393 ] 491 مشاهده
 نقاشی های ایران دررودی  [ يكشنبه، 23 شهريور ماه، 1393 ] 542 مشاهده
 نگاهی به نقاشی‌های ایران درودی  [ يكشنبه، 23 شهريور ماه، 1393 ] 470 مشاهده
 فرید حسینی - سید‎رضا  [ يكشنبه، 8 تير ماه، 1393 ] 667 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب