آب و هوای دررود

 

اوقات شرعی

تماس با مدیر
تماس با ما

سخنی از بهشت

 

تقویم

 

قرآن مجید

آیه قرآن تصادفی

 

دررود نگین سبز بینالود: علمای دررود

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

 

 در سریال هزاردستان، وقتی سرکار مفتش از مردم کوچه و بازار سوال و جواب می‌کند که زمان قتل رئیس انبار غله کجا بوده‌اند اکثر آنها جواب می‌دهند:"خواب بودیم" و او با افسوس زیر لب می‌گوید:"ملت در خواب! حال و روز مملکتی با چنین مردمی بهتر از این نمی‌شود".

این جمله مصداق خوبی برای خواب غفلت طولانی مدت مردم شهر دررود است که باعث هدررفت سرمایه‌های مادی و معنوی آنها شده است. اما در چند سال اخیر شاهد مردی بوده‌ایم از تبار علمای این شهر که به تنهایی بار کم‌کاری دیگران را به دوش کشیده و شور و امید را دوباره به دل جوانان و مردم این خطه بازگردانده است. کافی است در اینترنت اخبار شهر دررود را مرور کنید :

برگزاری جشنواره فیلم عمار در دررود، پیگیری مشکلات حوزه علمیه دررود با دعوت از دکتر علی مروی، کلنگ زنی دانشگاه پیام نور دررود، حضور در انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش زبرخان، راه اندازی گروه فرهنگی مهدی یاوران دررود، تجليل از ۱۳ خير مرکز بهداشتي درماني دررود، حضور در یادواره شهید دانش آموز دررودی  و..... در راس این امور چه کسی است؟ اگر دنبال جواب این سوال هستید کافی است برای نماز جماعت مغرب و عشاء سری به مسجد صاحب الزمان بزنید. 

بیشتر
پنجشنبه، 18 دي ماه، 1393 | 0 نظر | بازدید [ 724 ]

از علما و روحانیون دررود. وی فرزند سید‎محمد بن سید قاسم بن میرزا جعفر حسینی است. جد بزرگش میرزا جعفر از علمای برجسته بود. پدر بزرگش حاج سیدقاسم نیز از علمای دررود و امام جماعت مسجد امیرالمؤمنین بود. پدرش میرزا محمد معروف به «شریعت» نیز امام جماعت مسجد امیرالمؤمنین و از اساتید و قاریان بزرگ خطۀ نیشابور بود و مقدمات علوم دینی از قبیل ادبیات، عربی و لمعه را در دررود تدریس می کرد.

برگرفته از:http://www.ghoharbinalod.persianblog.ir/

بیشتر
چهارشنبه، 18 تير ماه، 1393 | 0 نظر | بازدید [ 870 ]

از روحانیون و خطبای برجستۀ معاصر مشهد. وی در سال 1303ش در دررود متولد گردید. تحصیلات ابتدایی را در دبستان لامعی به پایان برد و برای ادامۀ تحصیلات مقدماتی حوزه، راهی مشهد گردید و در مدرسۀ حاج حسن و خیراتخان مشغول تحصیل شد، پس از گذراندن مقدمات علوم دینی نزد اساتیدی چون میرزا احمد یزدی، در کلاسهای درس خارج فقه و اصول نیز شرکت جست.

برگرفته از:http://www.ghoharbinalod.persianblog.ir/

بیشتر
دوشنبه، 9 تير ماه، 1393 | 0 نظر | بازدید [ 527 ]

از علمای معاصر و بانی فاطمیۀ دررود. او فرزند رجبعلی حجتینیا است، در سال 1319ش در دررود چشم به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را از زادگاهش آغاز کرد. سپس برای ادامۀ تحصیلات دینی راهی مشهد گردید، آنگاه جهت تکمیل تحصیلات، روانۀ نجف اشرف شد. وی در آنجا از محضر درس آیتالله امام خمینی بهره برد. ایشان از آیات عظام بروجردی، سیدابواقاسم خویی و سیدابوالحسن اصفهانی اجازۀ روایت داشت.

برگرفته از:http://www.ghoharbinalod.persianblog.ir/

بیشتر
دوشنبه، 9 تير ماه، 1393 | 0 نظر | بازدید [ 662 ]

پیشخوان خبر

منوی دسته ای

نظرسنجی
چرا شهر دررود دچار رکود و بی رونقی شده است؟

بی توجهی مسئولین شهری
بی توجهی مسئولین استانی
نداشتن پتانسیل لازم
غفلت مردمنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 65
نظرات : 0

آمار کاربران