آب و هوای دررود

 

اوقات شرعی

تماس با مدیر
تماس با ما

سخنی از بهشت

 

تقویم

 

قرآن مجید

آیه قرآن تصادفی

 

دررود نگین سبز بینالود: مشاهیر دررود

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

سید حسن حسینی را به جرات می‌توان برترین پژوهشگر دررود نامید. ایشان با سعی و کوششی مثال زدنی خود تاریخ فراموش شده دررود را از سینه‌هایی که امانتدار آن بودند بیرون کشید تا بدانیم که وارث چه میراث گرانبهایی هستیم.

ایشان در اول بهمن 1355 در دررود متولد شد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در دررود گذراند. در سال 1374 در رشته تاریخ دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به تحصیل شد. پس از پایان دوره کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد گرایش "تاریخ ایران دوره اسلامی" همان دانشگاه پذیرفته شد و پایان نامه خود را تحت عنوان "شیخ خزعل" در سال 1380 با درجه عالی دفاع نمود.

بیشتر
سه شنبه، 18 آذر ماه، 1393 | 0 نظر | بازدید [ 517 ]

بیشتر
يكشنبه، 23 شهريور ماه، 1393 | 0 نظر | بازدید [ 546 ]

کتاب بیشتر به دفتر خاطرات می ماند ساده و روشن همه چیز در آن نوشته شده، شرح دوران کودکی ، حالات و زیر و بم های آن ، شرح افراد خانواده و نژاد و و رفتار و آدابشان.. برای همه ما که در دوران آمیختن نژادها به سر می بریم امری عادی و معمولی است و همه ی ما با  این ناهمگونی ها زندگی کرده و می کنیم. هم دوره بودن او با جنگ جهانی و 28 مرداد و...و ملاقات او با بزرگانی چون ابراهیم پور داوود، سهراب سپهری، شاملو، فروغ،خسرو گلسرخی ، فرح دیبا،اخوان ثالث ،بهمن مفید، ژان کوکتو و برتا سلکیند،... کمی خواننده را به خود مشغول می دارد.

 

بیشتر
يكشنبه، 23 شهريور ماه، 1393 | 1 نظر | بازدید [ 683 ]

دیوارها در نقاشی‌های ایران درودی، بلوری اند. انگار ماهیت حصارگونه و تحدید كننده خود را از دست داده اند، هم هستند، هم نیستند. هم دیوارند، هم ستاریت و حجاب گونگی ندارند.ایران درودی را برخی منتقدین و صاحب نظران، یك نقاش سوررئال می‌دانند، برخی دیگر سمبولیست و برخی تركیبی از چند مكتب. به گمان برخی دیگر او پیرو مكاتب متعارف نیست، بلكه او به نوعی اصالت سبكی رسیده و شیوه هنر ورزیدنش «ایران درودیسم» است. منتقد بزرگ مكزیكی، آنتونیو رودریگز درباره او می‌نویسد: «بعضی سبك او را در حد فاصل بین «سوررئالیسم» و «سمبلیسم» توصیف می‌كنند و برخی دیگر هر دو اطلاق را صحیح می‌دانند. حقیقت اما این است كه درودی از طبقه بندی شدن در چارچوب‌ها و سبك‌ها گریزان است، چراكه ضمن ترسیم جهان تصاویر ذهنی و رویاهای بلند پرواز خود در میان گلهای روئیده در دورنماهای غریب نورانی، مفاهیمی‌برخاسته از فرهنگ خود را بیان می‌دارد كه درك آنها در هیچ قالبی نمی‌گنجد.

 

بیشتر
يكشنبه، 23 شهريور ماه، 1393 | 0 نظر | بازدید [ 476 ]

 

یازدهم شهریورماه، زادروز «ایران درودی»، نقاش معاصر ایرانی است؛ هنرمندی که او را از پیروان سبک فراواقع‌گرایی (سورئالیسم) می‌دانند. به گزارش خبرنگار بخش تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایران درودی، نقاش و هنرمند ایرانی در سال 1315، از پدری خراسانی(دررود) و مادری قفقازی در مشهد متولد شد.

منبع: http://www.isna.ir

بیشتر
يكشنبه، 23 شهريور ماه، 1393 | 0 نظر | بازدید [ 445 ]

پیشخوان خبر

منوی دسته ای

نظرسنجی
چرا شهر دررود دچار رکود و بی رونقی شده است؟

بی توجهی مسئولین شهری
بی توجهی مسئولین استانی
نداشتن پتانسیل لازم
غفلت مردمنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 65
نظرات : 0

آمار کاربران