آب و هوای دررود

 

اوقات شرعی

تماس با مدیر
تماس با ما

سخنی از بهشت

 

تقویم

 

قرآن مجید

آیه قرآن تصادفی

 

دررود نگین سبز بینالود: جاذبه های گردشگری

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

 

ورزش کوهنوردی بدون تردید در صدر رشته‌های مفرح و کم هزینه دسته جمعی قرار دارد. این دو ویژگی در کنار طبیعت زیبای دررود و کوه‌های سر به فلک کشیده رشته‌کوه بینالود دلیل خوبی است تا جمع زیادی از ورزشکاران و کوهنوردان به این منطقه سرازیر شده و از این نعمت خدادادی بهره‌مند شوند. عطر پونه و اسوطوخودوس مسیر رودخانه نرمپا به همراه کوههای مملو از گون کوهی، زرشک و ریواس و ملر چیزی نیست که بشود به آسانی از کنار آن گذشت. از همه اینها که بگذریم قله زیبای فلسکه که در کنار بینالود و شیرباد از قله‌های مرتفع رشته‌کوه بینالود است چون مادری مهربان دامن خود را در این مسیر پهن کرده و همه را به این میهمانی پورشور فرا می‌خواند. اگر تصمیم به این سفر پر رمز و راز گرفتید کافی است که سپیده‌دمان در خنکای صبح از آبشار دررود دل به کوه بسپارید، و آنگاه که خورشید بر بلندای آسمان نقش بست نماز عشق را بر قله سربه فلک کشیده فلسکه بخوانید و عصرگاهان در بارگاه شاه توس علی ابن موسی الرضا سر بر آستان بندگی بسایید.

بیشتر
دوشنبه، 11 اسفند ماه، 1393 | 0 نظر | بازدید [ 540 ]

 

امروزه گردشگری به عنوان یکی از مهمترین صنایع توسعه پایدار مورد توجه است و توسعه گردشگری شهری با ارتقای ابعاد کمی و کیفی با حداکثر بازده یکی از مهمترین فعالیت های عمده مدیریت اجرایی شهرها در عصر حاضر است.تأکید بر توسعه فعالیتهای عمران گردشگری شهری، نوسازی بافت‌های تاریخی شهر، بازسازی فضاهای تفریحی در این حوزه با ارائه تسهیلات مناسب کمک شایانی به توسعه پایدار شهری می‌کند. رقابت در جهت توسعه پایدار گردشگری شهری با توجه به ارائه نیازهای گردشگران، در کنار تقویت مشارکت بخش‌های خصوصی و شهروندان در رفع این نیازها ، همچنین ایجاد بسترهای آمایشی مختلف در  این حوزه باید مورد اهمیت و برنامه ریزی مدیریت اجرایی گردشگری شهری قرار گیرد.

 از منظر دیگر  مهمترین منابع گردشگری شهری که مدیریت اجرایی یک شهر باید در الگوی فضایی شهر و ساختار آن مورد توجه و برنامه ریزی قرار دهد، از سه بخش شکل یافته است.

1)      پتانسیل گردشگری

2)      تأسیسات اقامتی و فروشگاه‌ها

3)     خدمات گردشگری و اطلاع رسانی 

بیشتر
سه شنبه، 2 دي ماه، 1393 | 1 نظر | بازدید [ 476 ]

 

رشته کوه بینالود در شمال شرق ایران، همانند دیواری بلند، دو دشت وسیع و حاصلخیز مشهد و نیشابور را از یکدیگر جدا کرده است. این رشته کوه با آب و هوای سرد کوهستانی و دره های خوش آب و هوا و قله های بلند نظیر بینالود و شیرباد و فلسکه تامین کننده آب شهرهای مشهد، نیشابور،دررود، خرو، بوژان و روستاهای کوه پایه اش است. 

 

بیشتر
يكشنبه، 30 آذر ماه، 1393 | 0 نظر | بازدید [ 450 ]

 

شهر دررود دارای یک سایت پرواز پاراگلایدر، شامل جاده اختصاصی دسترسی به محلهای تیک آف است که به سایتهای ۳۵۰ متر ،۹۵۰ متر و ۱۰۵۰ دسترسی دارد که در نوع خود یک سایت مسابقاتی محسوب شده و کم نظیر است. در سال۱۳۷۸ اولین مسابقات پاراگلایدر قهرمانی ایران در این سایت برگزار شد همچنین در پاییز ۱۳۸۷ اولین فستیوال پرواز پاراگلایدر در دررود برگزار شد و این شهر به عنوان شهر پاراگلایدر ایران معرفی شده است. تا به حال 4 مسابقه و جشنواره در سایت پاراگلایدر دررود برگزار شده است.

بیشتر
شنبه، 22 شهريور ماه، 1393 | 0 نظر | بازدید [ 506 ]

این مسیر بسیار زیبا و با مناظر متنوع طبیعی از جاغرق مشهد آغاز شده و پس از طی حاشیه رودخانه، دره‌های زیبا و همچنین ارتفاعاتی که پوشیده از گیاه می‌باشد به کردینه امتداد می‌یابد. در نهایت پس از کردینه نیز راه به سمت درود در نیشابور منحرف شده و در مجموع پس از ۱۳ساعت پیاده‌روی و گذشتن از رودخانه و دره زیبای نرمپا, آبشار درود آشکار می‌شود. مبدأ حرکت در این مسیر برای گروه‌های علاقه‌مند از جنب مسجد جامع جاغرق در مسیر رودخانه می‌باشد. این راه در فصول گرما و زمستان از جذابیت‌های خاصی برخوردار است که از مواهب طبیعی به شمار می‌آید.

بیشتر
جمعه، 6 تير ماه، 1393 | 2 نظر | بازدید [ 849 ]

پیشخوان خبر

منوی دسته ای

نظرسنجی
چرا شهر دررود دچار رکود و بی رونقی شده است؟

بی توجهی مسئولین شهری
بی توجهی مسئولین استانی
نداشتن پتانسیل لازم
غفلت مردمنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 65
نظرات : 0

آمار کاربران